CUI Inc. SDI18-15-UC-P5
SDI18-15-UC-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SDI18-15-UC-P5
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 19.5W
Datasheet Download
SDI18-15-UC-P5.pdf
Availability of SDI18-15-UC-P5
QUANTITY
SDI18-15-UC-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI18-15-UC-P5
Internal Part NumberEIS-SDI18-15-UC-P5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI18-U Series Cert of Compliance
Standard Package30
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSDI18-U
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.3A
Power (Watts)18W
No Load Power Consumption100mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max18W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI18-15-UC-P5
Related LinksSDI18-1, SDI18-15-UC-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI18-15-UC-P5 Details Description
Related parts for SDI18-15-UC-P5
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MICRO 15C S 8" YEL NI datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf