Laird - Embedded Wireless Solutions SDK-Z100S1UF
SDK-Z100S1UF picture photo
Mfg. Part Number
SDK-Z100S1UF
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
LONG RANGE SMT ZIGBEE DEVELOPER
Datasheet Download
SDK-Z100S1UF.pdf
Availability of SDK-Z100S1UF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SDK-Z100S1UF Order Process
Ship out your order
Specifications of SDK-Z100S1UF
Internal Part NumberEIS-SDK-Z100S1UF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package10
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
Type802.15.4/Zigbee
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsZ100S
Supplied Contents1 Coordinator, 2 Routers, 2 End Devices
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDK-Z100S1UF
Related LinksSDK-Z1, SDK-Z100S1UF Datasheet, Laird - Embedded Wireless Solutions Distributor
SDK-Z100S1UF Details Description
Related parts for SDK-Z100S1UF
PLUG CONTACT SHROUD SPR 20AWG GN datasheet.pdf
CONN JUNCTION SHELL 20POS STRGT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .367W AB 8MSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.5PF 10V 0201 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
OSC XO 66.532547MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf