Samtec, Inc. SDL-122-T-10
SDL-122-T-10 picture photo
Mfg. Part Number
SDL-122-T-10
Brief Description
CONN RCPT .100" 44POS DUAL GOLD
Datasheet Download
SDL-122-T-10.pdf
Availability of SDL-122-T-10
QUANTITY
SDL-122-T-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDL-122-T-10
Internal Part NumberEIS-SDL-122-T-10
Connector TypeReceptacle
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.122" (3.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDL-122-T-10
Related LinksSDL-12, SDL-122-T-10 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SDL-122-T-10 Details Description
Related parts for SDL-122-T-10
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1KV 15A PLUS247 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 10AF TO3PF datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER 28V 8-UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
9' 14/3 SPT-3 AC BEIGE datasheet.pdf
RES 328 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA HDR W/TH DR 15AU datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 560VDC RADIAL datasheet.pdf