Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ12-150-R
SDQ12-150-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ12-150-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 15.21UH SMD
Datasheet Download
SDQ12-150-R.pdf
Availability of SDQ12-150-R
QUANTITY
SDQ12-150-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ12-150-R
Internal Part NumberEIS-SDQ12-150-R
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series60.84µH
Inductance - Connected In Parallel15.21µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel658mA
Current Rating - Series329mA
Current Saturation - Parallel779mA
Current Saturation - Series390mA
DC Resistance (DCR) - Parallel576.6 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series2.31 Ohm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ12-150-R
Related LinksSDQ12, SDQ12-150-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ12-150-R Details Description
Related parts for SDQ12-150-R
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ISO 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 50POS datasheet.pdf
TXRX 16BIT 3.3V 3ST 60HUQFN datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
E1 DIE FOR 19027-0014 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 315MA 1 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM R6 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf