Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ12-3R3-R
SDQ12-3R3-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ12-3R3-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.61UH SMD
Datasheet Download
SDQ12-3R3-R.pdf
Availability of SDQ12-3R3-R
QUANTITY
SDQ12-3R3-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ12-3R3-R
Internal Part NumberEIS-SDQ12-3R3-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series14.44µH
Inductance - Connected In Parallel3.61µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel1.28A
Current Rating - Series640mA
Current Saturation - Parallel1.6A
Current Saturation - Series800mA
DC Resistance (DCR) - Parallel152.7 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series610.6 mOhm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ12-3R3-R
Related LinksSDQ12, SDQ12-3R3-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ12-3R3-R Details Description
Related parts for SDQ12-3R3-R
FIXED IND 2.1UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 1A SLD 125V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 750KSPS 48-TQFP datasheet.pdf
FUSE 32A 690V CLASS GL/GG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 32V IN LINE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM datasheet.pdf