Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ25-470-R
SDQ25-470-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ25-470-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 47.43UH SMD
Datasheet Download
SDQ25-470-R.pdf
Availability of SDQ25-470-R
QUANTITY
SDQ25-470-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ25-470-R
Internal Part NumberEIS-SDQ25-470-R
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series189.7µH
Inductance - Connected In Parallel47.43µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel749mA
Current Rating - Series374mA
Current Saturation - Parallel584mA
Current Saturation - Series292mA
DC Resistance (DCR) - Parallel446.1 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series1.78 Ohm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ25-470-R
Related LinksSDQ25, SDQ25-470-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ25-470-R Details Description
Related parts for SDQ25-470-R
CAP FILM 0.33UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
FUSE 32AMP 1300V DC SOLAR FERRUL datasheet.pdf