Sullins Connector Solutions SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
SDS-107-PRW2-F25-SN13-11 picture photo
Mfg. Part Number
SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
SDS-107-PRW2-F25-SN13-11.pdf
Availability of SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
QUANTITY
SDS-107-PRW2-F25-SN13-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
Internal Part NumberEIS-SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
Standard Package50
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishTin Plated
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
SDS-107-PRW2-F25-SN13-11 Details Description
Related parts for SDS-107-PRW2-F25-SN13-11
PHOTOCELL 50K-94K OHM 4.20MM datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1.8V 72W OUT T/H datasheet.pdf
PHOTO SENSOR THRU-BEAM 25M datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC SM 1W 5-5V SINGLE 1KV datasheet.pdf
100W / 50W DRIVE 1 & 3 PHASE datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 100W datasheet.pdf