Sullins Connector Solutions SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
SDS-107-PRW2-M15-SN13-11 picture photo
Mfg. Part Number
SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
SDS-107-PRW2-M15-SN13-11.pdf
Availability of SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
QUANTITY
SDS-107-PRW2-M15-SN13-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
Internal Part NumberEIS-SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
Standard Package70
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishTin Plated
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
SDS-107-PRW2-M15-SN13-11 Details Description
Related parts for SDS-107-PRW2-M15-SN13-11
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 390PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP 560 UF 20% 16 V datasheet.pdf