Sullins Connector Solutions SDS100-PRW2-M09-SN00-6
SDS100-PRW2-M09-SN00-6 picture photo
Mfg. Part Number
SDS100-PRW2-M09-SN00-6
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
SDS100-PRW2-M09-SN00-6.pdf
Availability of SDS100-PRW2-M09-SN00-6
QUANTITY
SDS100-PRW2-M09-SN00-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS100-PRW2-M09-SN00-6
Internal Part NumberEIS-SDS100-PRW2-M09-SN00-6
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS100-PRW2-M09-SN00-6
Related LinksSDS100-PRW2, SDS100-PRW2-M09-SN00-6 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SDS100-PRW2-M09-SN00-6 Details Description
Related parts for SDS100-PRW2-M09-SN00-6
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN CIC TOP 28POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 26.5V datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf