Sullins Connector Solutions SDS107-PRW1-F25-SN23-11
SDS107-PRW1-F25-SN23-11 picture photo
Mfg. Part Number
SDS107-PRW1-F25-SN23-11
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
SDS107-PRW1-F25-SN23-11.pdf
Availability of SDS107-PRW1-F25-SN23-11
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SDS107-PRW1-F25-SN23-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS107-PRW1-F25-SN23-11
Internal Part NumberEIS-SDS107-PRW1-F25-SN23-11
Standard Package50
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishNickel Plated
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS107-PRW1-F25-SN23-11
Related LinksSDS107-PRW1, SDS107-PRW1-F25-SN23-11 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SDS107-PRW1-F25-SN23-11 Details Description
Related parts for SDS107-PRW1-F25-SN23-11
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VOLT CNTRL 8-UMAX datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OPTOCOUPLER PHOTOVO 4SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO DUAL 3V 0.15A 6SON datasheet.pdf