API Delevan SDS130R-183M
SDS130R-183M picture photo
Mfg. Part Number
SDS130R-183M
Brief Description
FIXED IND 18UH 1.4A 270 MOHM SMD
Datasheet Download
SDS130R-183M.pdf
Availability of SDS130R-183M
QUANTITY
SDS130R-183M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS130R-183M
Internal Part NumberEIS-SDS130R-183M
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS130R-183M
Related LinksSDS130, SDS130R-183M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS130R-183M Details Description
Related parts for SDS130R-183M
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf