API Delevan SDS130R-334M
SDS130R-334M picture photo
Mfg. Part Number
SDS130R-334M
Brief Description
FIXED IND 330UH 300MA 3.6 OHM
Datasheet Download
SDS130R-334M.pdf
Availability of SDS130R-334M
QUANTITY
SDS130R-334M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS130R-334M
Internal Part NumberEIS-SDS130R-334M
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS130R-334M
Related LinksSDS130, SDS130R-334M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS130R-334M Details Description
Related parts for SDS130R-334M
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf