API Delevan SDS850R-222N
SDS850R-222N picture photo
Mfg. Part Number
SDS850R-222N
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2.5A 40 MOHM SMD
Datasheet Download
SDS850R-222N.pdf
Availability of SDS850R-222N
QUANTITY
SDS850R-222N Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS850R-222N
Internal Part NumberEIS-SDS850R-222N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSDS850R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS850R-222N
Related LinksSDS850, SDS850R-222N Datasheet, API Delevan Distributor
SDS850R-222N Details Description
Related parts for SDS850R-222N
FILTER POWER LINE EMI RT ANG 10A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 2.048MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
MICRO 51POS PIN 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD VERT WW datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf