API Delevan SDS850R-683M
SDS850R-683M picture photo
Mfg. Part Number
SDS850R-683M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 600MA 440 MOHM
Datasheet Download
SDS850R-683M.pdf
Availability of SDS850R-683M
QUANTITY
SDS850R-683M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS850R-683M
Internal Part NumberEIS-SDS850R-683M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSDS850R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)440 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS850R-683M
Related LinksSDS850, SDS850R-683M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS850R-683M Details Description
Related parts for SDS850R-683M
IC TXRX CAN 24V LOW SPEED 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .156 TIN datasheet.pdf