Crouzet SDSP10M24A
SDSP10M24A picture photo
Mfg. Part Number
SDSP10M24A
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR RPT CYCLE, 10M ADJ, 24VA
Datasheet Download
SDSP10M24A.pdf
Availability of SDSP10M24A
QUANTITY
SDSP10M24A Order Process
Ship out your order
Specifications of SDSP10M24A
Internal Part NumberEIS-SDSP10M24A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDSP10M24A
Related LinksSDSP1, SDSP10M24A Datasheet, Crouzet Distributor
SDSP10M24A Details Description
Related parts for SDSP10M24A
CONN HEADER 20POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 4.16A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf