Vishay Semiconductor/Diodes Division SE10PD-M3/84A
SE10PD-M3/84A picture photo
Mfg. Part Number
SE10PD-M3/84A
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA
Datasheet Download
SE10PD-M3/84A.pdf
Availability of SE10PD-M3/84A
QUANTITY
SE10PD-M3/84A Order Process
Ship out your order
Specifications of SE10PD-M3/84A
Internal Part NumberEIS-SE10PD-M3/84A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SerieseSMP®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.05V @ 1A
SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)780ns
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-220AA
Supplier Device PackageDO-220AA (SMP)
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE10PD-M3/84A
Related LinksSE10PD, SE10PD-M3/84A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SE10PD-M3/84A Details Description
Related parts for SE10PD-M3/84A
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO277A datasheet.pdf
IC PS SEQUENCER/MON 12CH 64VQFN datasheet.pdf
LENS HOLDER 26.5MM UNIV WHITE datasheet.pdf