Panduit SE38PFR-MR0
SE38PFR-MR0 picture photo
Mfg. Part Number
SE38PFR-MR0
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP FR BLK 0.38" (9.5MM)
Datasheet Download
SE38PFR-MR0.pdf
Availability of SE38PFR-MR0
QUANTITY
SE38PFR-MR0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE38PFR-MR0
Internal Part NumberEIS-SE38PFR-MR0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.375" (9.5mm)
Diameter - Maximum0.500" (12.70mm)
Length1000' (304.8m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant, Weather Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE38PFR-MR0
Related LinksSE38P, SE38PFR-MR0 Datasheet, Panduit Distributor
SE38PFR-MR0 Details Description
Related parts for SE38PFR-MR0
CAP ALUM 400UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC POWER SWITCH HI SIDE 4-TMLF datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 7.4A 28.8 MOHM datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLIT MASK FOR NA2-N24 10PCS datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf