Panduit SE38PFR-TR0
SE38PFR-TR0 picture photo
Mfg. Part Number
SE38PFR-TR0
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP FR BLK 0.38" (9.5MM)
Datasheet Download
SE38PFR-TR0.pdf
Availability of SE38PFR-TR0
QUANTITY
SE38PFR-TR0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE38PFR-TR0
Internal Part NumberEIS-SE38PFR-TR0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.375" (9.5mm)
Diameter - Maximum0.500" (12.70mm)
Length200' (61.0m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant, Weather Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE38PFR-TR0
Related LinksSE38P, SE38PFR-TR0 Datasheet, Panduit Distributor
SE38PFR-TR0 Details Description
Related parts for SE38PFR-TR0
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 130V 400A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 10.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A LDPAK datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf