Panduit SE50PFR-DR0
SE50PFR-DR0 picture photo
Mfg. Part Number
SE50PFR-DR0
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP FR BLK 0.50" (12.7MM)
Datasheet Download
SE50PFR-DR0.pdf
Availability of SE50PFR-DR0
QUANTITY
SE50PFR-DR0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE50PFR-DR0
Internal Part NumberEIS-SE50PFR-DR0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.500" (12.70mm)
Diameter - Maximum0.750" (19.10mm)
Length500' (152.44m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant, Weather Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE50PFR-DR0
Related LinksSE50P, SE50PFR-DR0 Datasheet, Panduit Distributor
SE50PFR-DR0 Details Description
Related parts for SE50PFR-DR0
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 80A 200V TO-94 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 21C P 3" WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf