Panduit SE75PFR-CR8
SE75PFR-CR8 picture photo
Mfg. Part Number
SE75PFR-CR8
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP FR GRY 0.75" (19.1MM)
Datasheet Download
SE75PFR-CR8.pdf
Availability of SE75PFR-CR8
QUANTITY
SE75PFR-CR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE75PFR-CR8
Internal Part NumberEIS-SE75PFR-CR8
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum1.250" (31.80mm)
Length100' (30.5m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE75PFR-CR8
Related LinksSE75P, SE75PFR-CR8 Datasheet, Panduit Distributor
SE75PFR-CR8 Details Description
Related parts for SE75PFR-CR8
IC SW SGL 2A HIGH SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.7A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf