Texas Instruments SERDESUB-16OVT/NOPB
SERDESUB-16OVT/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
SERDESUB-16OVT/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
KIT EVAL SERDESUB-16OVT
Datasheet Download
SERDESUB-16OVT/NOPB.pdf
Availability of SERDESUB-16OVT/NOPB
QUANTITY
SERDESUB-16OVT/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of SERDESUB-16OVT/NOPB
Internal Part NumberEIS-SERDESUB-16OVT/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, Serializer, Deserializer (SerDes)
Embedded-
Utilized IC / PartDS90UB901Q, DS90UB902Q
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied Contents2 Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SERDESUB-16OVT/NOPB
Related LinksSERDESUB-, SERDESUB-16OVT/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
SERDESUB-16OVT/NOPB Details Description
Related parts for SERDESUB-16OVT/NOPB
RES SMD 56.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 113 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf