Sunon SF11580AT-1082HBL.GN
SF11580AT-1082HBL.GN picture photo
Mfg. Part Number
SF11580AT-1082HBL.GN
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 80X25.5MM 115VAC WIRE
Datasheet Download
SF11580AT-1082HBL.GN.pdf
Availability of SF11580AT-1082HBL.GN
QUANTITY
SF11580AT-1082HBL.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11580AT-1082HBL.GN
Internal Part NumberEIS-SF11580AT-1082HBL.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesSF
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.5mm
Air Flow22.0 CFM (0.623m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise34.5 dB(A)
Power (Watts)11.0W
RPM2900 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature-
ApprovalsCE, CUR, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.100A
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11580AT-1082HBL.GN
Related LinksSF11580AT-, SF11580AT-1082HBL.GN Datasheet, Sunon Distributor
SF11580AT-1082HBL.GN Details Description
Related parts for SF11580AT-1082HBL.GN
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 1.75A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC MON AUD CODEC SPKR DVR 32-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND ALPHA/NUMERC 16BTN datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LABEL COMPONENT datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 110.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-3.3V 152MA OUT datasheet.pdf