Sunon SF11592A-1092HBL.GN.I55
SF11592A-1092HBL.GN.I55 picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HBL.GN.I55
Brief Description
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
Datasheet Download
SF11592A-1092HBL.GN.I55.pdf
Availability of SF11592A-1092HBL.GN.I55
QUANTITY
SF11592A-1092HBL.GN.I55 Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HBL.GN.I55
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HBL.GN.I55
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package30
SeriesSF
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 91.5mm L x 91.5mm H
Width25.5mm
Air Flow37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2850 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature-
Approvals-
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092HBL.GN.I55
Related LinksSF11592A-10, SF11592A-1092HBL.GN.I55 Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092HBL.GN.I55 Details Description
Related parts for SF11592A-1092HBL.GN.I55
FIXED IND 110UH 3A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER SCHMITT TRIG 8UQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 51POS SNAP SKT PUR datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 7.5A datasheet.pdf