Sunon SF11592A-1092HBL.GN
SF11592A-1092HBL.GN picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HBL.GN
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Datasheet Download
SF11592A-1092HBL.GN.pdf
Availability of SF11592A-1092HBL.GN
QUANTITY
SF11592A-1092HBL.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HBL.GN
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HBL.GN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package200
SeriesSF
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2850 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Life Expectancy-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092HBL.GN
Related LinksSF11592A-, SF11592A-1092HBL.GN Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092HBL.GN Details Description
Related parts for SF11592A-1092HBL.GN
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 3PORT 64QFN datasheet.pdf
Single Output USQ 30A Models datasheet.pdf