Sunon SF11592A-1092HBT.GN
SF11592A-1092HBT.GN picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HBT.GN
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
Datasheet Download
SF11592A-1092HBT.GN.pdf
Availability of SF11592A-1092HBT.GN
QUANTITY
SF11592A-1092HBT.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HBT.GN
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HBT.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package1
SeriesSF
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25mm
Air Flow37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2850 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
ApprovalsCE, CUR, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092HBT.GN
Related LinksSF11592A-, SF11592A-1092HBT.GN Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092HBT.GN Details Description
Related parts for SF11592A-1092HBT.GN
IC PROGRAM 4.200V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1-OF-8 16-SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
HAN EASY LOCK X SINGLE LEVER 6B datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50OHM PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W datasheet.pdf