Sunon SF11592A-1092HSL.GN
SF11592A-1092HSL.GN picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HSL.GN
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Datasheet Download
SF11592A-1092HSL.GN.pdf
Availability of SF11592A-1092HSL.GN
QUANTITY
SF11592A-1092HSL.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HSL.GN
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HSL.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package200
SeriesSF
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow36.0 CFM (1.02m³/min)
Static Pressure0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise39 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2750 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range85 ~ 125VAC