Sunon SF11592A-1092HSL
SF11592A-1092HSL picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HSL
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Datasheet Download
SF11592A-1092HSL.pdf
Availability of SF11592A-1092HSL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF11592A-1092HSL Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HSL
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HSL
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package50
SeriesSF
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow36.0 CFM (1.02m³/min)
Static Pressure0.180 in H2O (45.0 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise39 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2750 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Life Expectancy-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092HSL
Related LinksSF11592A, SF11592A-1092HSL Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092HSL Details Description
Related parts for SF11592A-1092HSL
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 72VWM 114VC P600 datasheet.pdf
IC WATCH CIRCUIT 32KHZ DIE FFC datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
COMPRESSION CLAMP ASSY FOR 145 datasheet.pdf
LCD 7.0" TFT HDMI/DVI 4WR T/S datasheet.pdf