Sunon SF11592A-1092MST.GN
SF11592A-1092MST.GN picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092MST.GN
Brief Description
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
Datasheet Download
SF11592A-1092MST.GN.pdf
Availability of SF11592A-1092MST.GN
QUANTITY
SF11592A-1092MST.GN Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092MST.GN
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092MST.GN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package1
SeriesSF
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 91.5mm L x 91.5mm H
Width25.5mm
Air Flow26.0 CFM (0.736m³/min)
Static Pressure0.090 in H2O (22.4 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise30 dB(A)
Power (Watts)6.0W
RPM1700 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature-
ApprovalsCE, CUR, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.060A
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092MST.GN
Related LinksSF11592A-, SF11592A-1092MST.GN Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092MST.GN Details Description
Related parts for SF11592A-1092MST.GN
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf