Murata Electronics North America SF140942M5UB00
SF140942M5UB00 picture photo
Mfg. Part Number
SF140942M5UB00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SF140942M5UB00.pdf
Availability of SF140942M5UB00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF140942M5UB00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SF140942M5UB00
Internal Part NumberEIS-SF140942M5UB00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SF140942M5UB00 today.
SeriesSF140942
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SF140942M5UB00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSF14094, SF140942M5UB00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SF140942M5UB00 Details Description
Related parts for SF140942M5UB00
AUDIO TRANDUCER 12X8.5MM-STR PIN datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 358 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC DGTL AMP 2CH 100V 48MLPQ datasheet.pdf
CAP ALUM 1F 20% 16V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X6S 0603 datasheet.pdf