Murata Electronics North America SFE10.7MS
SFE10.7MS picture photo
Mfg. Part Number
SFE10.7MS
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SFE10.7MS.pdf
Availability of SFE10.7MS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFE10.7MS Order Process
Ship out your order
Specifications of SFE10.7MS
Internal Part NumberEIS-SFE10.7MS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFE10.7MS today.
SeriesSFE10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFE10.7MS
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFE1, SFE10.7MS Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFE10.7MS Details Description
Related parts for SFE10.7MS
FINISH FLOOR STATFREE 55GAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 5V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 9 DB DC 8GHZ datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf