Murata Electronics North America SFECF10M7HA00-R0
SFECF10M7HA00-R0 picture photo
Mfg. Part Number
SFECF10M7HA00-R0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7 MHZ 180 KHZ BAND SMD
Datasheet Download
SFECF10M7HA00-R0.pdf
Availability of SFECF10M7HA00-R0
QUANTITY
SFECF10M7HA00-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFECF10M7HA00-R0
Internal Part NumberEIS-SFECF10M7HA00-R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesCERAFIL®, SFECF
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency10.7MHz Center
Impedance330 Ohm
Bandwidth180kHz
Insertion Loss4dB
Package / Case1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.055" (1.40mm)
Size / Dimension0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFECF10M7HA00-R0
Related LinksSFECF10M, SFECF10M7HA00-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFECF10M7HA00-R0 Details Description
Related parts for SFECF10M7HA00-R0
MOSFET P-CH 100V 19A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 148.3517MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
KIT DEV CAN/LIN EXPANSION BOARD datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 0.75X.674" BLK datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf