Murata Electronics North America SFELB10M7HA00-B0
SFELB10M7HA00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELB10M7HA00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Filters (CERAFIL) for FM Receivers
Datasheet Download
SFELB10M7HA00-B0.pdf
Availability of SFELB10M7HA00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFELB10M7HA00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELB10M7HA00-B0
Internal Part NumberEIS-SFELB10M7HA00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFELB10M7HA00-B0 today.
SeriesSFELB10M7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFELB10M7HA00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFELB10M, SFELB10M7HA00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELB10M7HA00-B0 Details Description
Related parts for SFELB10M7HA00-B0
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 26POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf