Murata Electronics North America SFELF10M7DF00-B0
SFELF10M7DF00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELF10M7DF00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
FILTER 10.7MHZ 175KHZBAND RADIAL
Datasheet Download
SFELF10M7DF00-B0.pdf
Availability of SFELF10M7DF00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFELF10M7DF00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELF10M7DF00-B0
Internal Part NumberEIS-SFELF10M7DF00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFELF10M7DF00-B0 today.
SeriesSFELF10M7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFELF10M7DF00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFELF10M, SFELF10M7DF00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELF10M7DF00-B0 Details Description
Related parts for SFELF10M7DF00-B0
CONN HEADER VERT 12POS .100 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER SPRING 50POS SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf