Murata Electronics North America SFELF10M7KAH0-B0
SFELF10M7KAH0-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELF10M7KAH0-B0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7MHZ 110KHZ BAND RADIA
Datasheet Download
SFELF10M7KAH0-B0.pdf
Availability of SFELF10M7KAH0-B0
QUANTITY
SFELF10M7KAH0-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELF10M7KAH0-B0
Internal Part NumberEIS-SFELF10M7KAH0-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesCERAFIL®, SFELF
PackagingBulk
Frequency10.7MHz Center
Impedance330 Ohm
Bandwidth110kHz
Insertion Loss7dB
Package / CaseRadial - 3 Leads
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.354" (9.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFELF10M7KAH0-B0
Related LinksSFELF10M, SFELF10M7KAH0-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELF10M7KAH0-B0 Details Description
Related parts for SFELF10M7KAH0-B0
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWIT PLUNGER SPDT 15A THRD INSRT datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP-TOOL FC 3 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 22POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DISPL LCD GRAPH 192X64 I2C Y/G datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 0.3A datasheet.pdf