Sullins Connector Solutions SFH11-NPPC-D20-RA-BK
SFH11-NPPC-D20-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH11-NPPC-D20-RA-BK
Brief Description
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle
Datasheet Download
SFH11-NPPC-D20-RA-BK.pdf
Availability of SFH11-NPPC-D20-RA-BK
QUANTITY
SFH11-NPPC-D20-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH11-NPPC-D20-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SFH11-NPPC-D20-RA-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH11-NPPC-D20-RA-BK
Related LinksSFH11-NPPC, SFH11-NPPC-D20-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH11-NPPC-D20-RA-BK Details Description
Related parts for SFH11-NPPC-D20-RA-BK
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1-INPUT 8DSBGA datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 64.516MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SERIALIZER 16BIT GMSL 32TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf