Sullins Connector Solutions SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
Brief Description
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181.pdf
Availability of SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
QUANTITY
SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH11-PBPC-D12-ST-BK-M181
RES 12K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP TOP SLIDE FLUSH 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 19POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN LOW PRO 15 POS 156SOL-EYE datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf