Sullins Connector Solutions SFH210-PPEC-D30-ID-BK
SFH210-PPEC-D30-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPEC-D30-ID-BK
Brief Description
CONN HEADER .100" 60POS
Datasheet Download
SFH210-PPEC-D30-ID-BK.pdf
Availability of SFH210-PPEC-D30-ID-BK
QUANTITY
SFH210-PPEC-D30-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPEC-D30-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPEC-D30-ID-BK
SeriesSFH210
PackagingTray
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions60
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPEC-D30-ID-BK
Related LinksSFH210-PPE, SFH210-PPEC-D30-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH210-PPEC-D30-ID-BK Details Description
Related parts for SFH210-PPEC-D30-ID-BK
IC OTP 4MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 24VDC SLD SWCH datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TXRX 1310NM DFB 1X/2X SFP datasheet.pdf
TERM SPLICE LONG BAR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf