Sullins Connector Solutions SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
Brief Description
CONN HEADER .100" 24POS
Datasheet Download
SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181.pdf
Availability of SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
QUANTITY
SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
SeriesSFH210
PackagingTray
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH210-PPJC-D12-ID-BK-M181
CONN HEADER 13POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 16K 44LQFP datasheet.pdf
IC OCTAL LATCH 3ST 20-TVSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 92K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SAC -8P-M CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO216 datasheet.pdf