Sullins Connector Solutions SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207 picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
Brief Description
CONN HEADER .100" 20POS
Datasheet Download
SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207.pdf
Availability of SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
QUANTITY
SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
SeriesSFH210
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207 Details Description
Related parts for SFH210-PPKC-D10-ID-BK-M207
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 10MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC DSP FIXED/FLOATING PNT 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
COAX CBL 75 OHM 3' SMA-SMA PLUG datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
150UF 16V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf