Sullins Connector Solutions SFH210-PPVC-D25-ID-BK
SFH210-PPVC-D25-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPVC-D25-ID-BK
Brief Description
CONN HEADER .100" 50POS
Datasheet Download
SFH210-PPVC-D25-ID-BK.pdf
Availability of SFH210-PPVC-D25-ID-BK
QUANTITY
SFH210-PPVC-D25-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPVC-D25-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPVC-D25-ID-BK
SeriesSFH210
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPVC-D25-ID-BK
Related LinksSFH210-PPV, SFH210-PPVC-D25-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH210-PPVC-D25-ID-BK Details Description
Related parts for SFH210-PPVC-D25-ID-BK
IC MPU/RESET CIRC 1.575V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.5A 83 MOHM TH datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf