Sullins Connector Solutions SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
Brief Description
CONN SOCKET .100" 26POS
Datasheet Download
SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181.pdf
Availability of SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
QUANTITY
SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH213-PPEC-D13-ID-BK-M181
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 0.348 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 500MW DO35 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf