Murata Electronics North America SFJ10.7MA2(OR)
SFJ10.7MA2(OR) picture photo
Mfg. Part Number
SFJ10.7MA2(OR)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SFJ10.7MA2(OR).pdf
Availability of SFJ10.7MA2(OR)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFJ10.7MA2(OR) Order Process
Ship out your order
Specifications of SFJ10.7MA2(OR)
Internal Part NumberEIS-SFJ10.7MA2(OR)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFJ10.7MA2(OR) today.
SeriesSFJ10.7M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFJ10.7MA2(OR)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFJ10.7, SFJ10.7MA2(OR) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFJ10.7MA2(OR) Details Description
Related parts for SFJ10.7MA2(OR)
IC OPAMP INSTR 60KHZ 8SO datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/3.3V/5V 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 220MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 20POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 144MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf