Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S12-SC-BK
SFM210-LPPE-S12-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S12-SC-BK
Brief Description
Connector Header 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S12-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S12-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S12-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S12-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S12-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S12-SC-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S12-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S12-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S12-SC-BK
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-107CNR datasheet.pdf
SENSOR STRIP KIT 2PORT AMPTRAC datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL DPDT 120V datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf