Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S14-ST-BK
SFM210-LPPE-S14-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S14-ST-BK
Brief Description
Connector Header 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S14-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S14-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S14-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S14-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S14-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S14-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S14-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S14-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S14-ST-BK
LCD MODULE 20X4 SLV SUPRTWST LED datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO41 datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1/8" 6.69" datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 9POS PLASTIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 78POS datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRULES 13.5MM WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 160VDC RAD datasheet.pdf