Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S19-SD-BK
SFM210-LPPE-S19-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S19-SD-BK
Brief Description
Connector Header 19 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S19-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S19-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S19-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S19-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S19-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S19-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S19-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S19-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S19-SD-BK
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
RES 6.80M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHT/BLU 100' datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 M40 datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf