Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S33-ST-BK
SFM210-LPPE-S33-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S33-ST-BK
Brief Description
Connector Header 33 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S33-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S33-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S33-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S33-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S33-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S33-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S33-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S33-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S33-ST-BK
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
IGBT 1200V 220A 690W SP4 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 580 MOHM datasheet.pdf