Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S36-SD-BK
SFM210-LPPE-S36-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S36-SD-BK
Brief Description
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S36-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S36-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S36-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S36-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S36-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S36-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S36-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S36-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S36-SD-BK
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48TLLGA datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Flange; Through Hole datasheet.pdf
AMP-3K TERMINATOR MACHINE datasheet.pdf
470UF 385V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf