Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S36-ST-BK
SFM210-LPPE-S36-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S36-ST-BK
Brief Description
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S36-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S36-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S36-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S36-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S36-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S36-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S36-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S36-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S36-ST-BK
IDC CABLE- AKR26G/ AE26M / AKR26 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf