Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-D07-SM-BK
SFM210-LPSE-D07-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-D07-SM-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header, Top or Bottom Entry 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-D07-SM-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-D07-SM-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-D07-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-D07-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-D07-SM-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader, Top or Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-D07-SM-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-D07-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-D07-SM-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-D07-SM-BK
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC 8-STAGE DOWN COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.9V WDFN6 datasheet.pdf