Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-D10-ST-BK
SFM210-LPSE-D10-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-D10-ST-BK
Brief Description
Connector Header 20 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-D10-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-D10-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-D10-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-D10-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-D10-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-D10-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-D10-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-D10-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-D10-ST-BK
CAP FILM 0.047UF 2% 100VDC 2416 datasheet.pdf
TERM TAB WELD IP 20-18AWG datasheet.pdf
THERM NO 140C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3A SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DBMAM25PNM-F225F0 - MIL EQUIV datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf